​Każdy rodzic wie, że urządzanie pokoju młodzieżowego bywa drogą przez mękę. Nastolatek na większość z naszych propozycji odpowie własnymi kontrpropozycjami. Nie liczmy na to, że przypadną nam one do gustu. Wybór mebli do młodzieżowego pokoju może być więc niesłychanie ciężki. Jak więc zaproponować młodemu człowiekowi, który w bardziej lub mniej łagodny sposób przechodzi okres buntu stylowe krzesło lub fotel do pokoju? Bez obaw! Okazuje się, że współczesne nastolatki doskonale zdają sobie sprawę z tego co piszczy w trawie, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz, lub mówiąc ich językiem co jest „trendy”.
 
Stylowy fotel antyk to naprawdę dobry pomysł w przypadku aranżacji pokoju młodzieżowego. Jego walory estetyczne są niezaprzeczalne. To mebel, który po prostu świetnie wygląda, sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Sprawdzi się też z całą pewnością pod względem komfortu użytkowania. Kiedyś produkcja mebli wyglądała zupełnie inaczej. Dlatego dzisiejszym meblom masowej produkcji daleko do antyków, które są o wiele solidniejsze. Dawne meble miały za zadanie przetrwać pokolenia.  Dlatego każdy element był starannie dopracowany, a całość dobrze przemyślana. Fotel antyk posiada z reguły miękkie siedzisko na sprężynach, wypełnione dodatkowo trawą morską. Dzięki temu sprzyja relaksowi. Zastosowanie przyjemnych w dotyku, mięciutkich materiałów obiciowych stwarza wrażenie luksusu. Wystarczy jeden rzut oka na taki fotel, by mieć pewność, że posiadamy przedmiot z górnej półki.  Wzbogacając fotel o pasujący do niego podnóżek tworzymy prawdziwe centrum wypoczynku. Nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść w takim fotelu i zanurzyć się w lekturze ulubionej książki. Choć w przypadku dzisiejszych nastolatków pewnie częściej będzie to tablet i portale społecznościowe. 
 
Zasadnicze pytanie brzmi: czy warto wydawać majątek na fotel antyk, który po miesiącu użytkowania może się nastolatkowi zwyczajnie znudzić? Uzyskanie stylowego fotela wcale nie musi jednak wiązać się z dużymi wydatkami. Bardzo często posiadamy w domach, w zakamarkach strychów stare meble. Może nie antyki, ale np. fotele w stylu vintage. Możemy odświeżyć starą tapicerkę sami albo po prostu zlecić obicie nowym materiałem tapicerowi. Otrzymujemy mebel wyglądający na stary i niezwykle stylowy, a przy okazji realizujemy ideę modnego ostatnimi czasy recyclingu starych mebli. 
 
Jeżeli nie uda nam się przeforsować pomysłu na antyk zaproponujmy nastolatkowi nowoczesny designerski fotel. To przedmiot z rodzaju „must have”. Coś, czym można „błysnąć” przed znajomymi. Designerski mebel to dla młodzieży gadżet taki sam, jak chociażby nowy model smartfona. Dzięki takiemu meblowi nawet odrabianie lekcji może stać się przyjemniejsze.  Designerski fotel ożywia wnętrze. Staje się jednak dominującym elementem jego wystroju. Pozostałe meble i dodatki powinny mu się „podporządkować” np. podobną kolorystyką. Ma jeszcze jedną istotną zaletę. Za sprawą dobrego wyprofilowania pozwala nastolatkowi zachować odpowiednią postawę siedzącą.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *