Krzesło obrotowe jest najważniejszym meblem w każdym biurze, gabinecie, wszędzie tam, gdzie spędza się długie godziny na pracy przy biurku, czy komputerze. Krzesło takie musi być przede wszystkim wygodne – od tego zależy zdrowie naszego kręgosłupa. Jednak przy jego wyborze nie wolno zapominać o wyglądzie, szczególnie jeśli śledzimy każdy nowy trend.

 

Materiał

W produkcji krzeseł ważny jest użyty materiał. I nie chodzi tu tylko o wygląd, ale także trwałość. Krzesła obrotowe ze względu na ich coraz nowocześniejszy wygląd coraz częściej widzi się w kawiarniach, które stawiają na oryginalną aranżację wnętrz, a także w jadalniach, czy salonach. Z różnego rodzaju siedzisk korzysta bardzo wiele ludzi każdego dnia, dlatego krzesła powinny być solidne, ale także zachwycające.

Mocny stelaż

Stelaż jest bazą krzesła. Często wykonane są one z metalu, stali, czy aluminium. Tańsze krzesła wykonane mogą być całościowo z plastiku – są one jednak mniej wytrzymałe i stabilne, lecz lżejsze. Plastikowe siedziska często używa się w ogrodach. Przed wyborem określonego modelu krzesła warto sprawdzić najpierw jego stabilność, czy nie wygina się za bardzo do tyłu, bądź na boki, a także podłokietniki, czy się nie chwieją.

Tapicerka

Obicia foteli i krzeseł są coraz częściej prawdziwymi dziełami sztuki. Występują w coraz to żywych, krzykliwych kolorach, z pięknymi wzorami i deseniami, wykonane z różnych materiałów. Na rynku dostępne są tapicerki odporne na ścieranie, syntetyczne tkaniny, a także popularna bawełna, wełna, skaj, czy skóra naturalna. Jednakże każdy z tym materiałów ma inną odporność na zabrudzenia. Najbardziej odpornym na zanieczyszczenia i brud są obicia sztuczne, skaj, czy skóra naturalna. Trudna do czyszczenia jest bawełna, lecz razem w wełną są najbardziej naturalne i przyjemne w dotyku.

Ważne również, by podłokietniki również były obite miękkim materiałem: żelowym, bądź z pianki. Dzięki temu nie będą gnieść rąk, ani uwierać. Dobrze, jeśli podłokietniki także posiadają specjalne, miękki obicie: żelowe lub z pianki. Modne są również krzesła bez obicia, jednak nie wszędzie one pasują. Dodatkowo powinno się ich używać tylko do okazjonalnego użytku, gdyż są po prostu twarde.

Wypełnienie

Czy zwracałeś kiedyś uwagę na wypełnienie krzesła przy jego zakupie? Nie? A powinieneś!! Wypełnienie krzesła jest tak samo ważne jak tapicerka, czy stelaż. Tanie krzesła posiadają wypełnienia wykonane z gąbki. Droższe modele wypełniane są pianką
o wysokim stopniu sprężystości, dzięki czemu dostosowuje się on do ciała i ciężaru człowieka. Oparcia krzeseł również mają różne wypełnienia i wykonane są z różnych materiałów. Najlepsze i najzdrowsze z dostępnych są te z siatki elastycznej, bądź membrany, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *