Każdy z nas wie, że ból kręgosłupa pojawia się od przemęczenia, złej postawy kręgosłupa przez długi czas i ciągłej pracy w trybie siedzącym na złym fotelu biurowym. Nie ukrywajmy, że inwestycja w dobry fotel jest tutaj kluczowym rozwiązaniem dla naszego ciała, jeżeli mamy pracę siedzącą. A większość z nas właśnie taką pracę posiada.

Bóle pochodzenia odcinka kręgosłupa rozkładają się na dalsze ubytki w zdrowi poprzez bóle w okolicach barku, łopatek, ud, kolan, łydek, karku oraz głowy. W rezultacie taki ból rozchodzi nam się po całym ciele. Dodatkowo złe przesiadywanie w fotelu przed biurkiem powoduje schorzenia w układzie krążenia, które powodują bóle głowy i migreny i problemy ze stawami. Takie miejsce pracy przecież powinno być całkiem skupione na powierzonych zadaniach, a nie na bólu kręgosłupa. A więc kupując krzesło biurowe czy fotel obrotowy warto pomyśleć o przyzwoitym dobrym pod każdym względem sprzętem do pracy.

Ergonomiczne krzesło jest idealnie dopasowane do naszego ciała pod każdym względem fizycznym i psychicznym. A więc będzie najlepszy dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Taki fotel powinien charakteryzować się przede wszystkim:

– regulowany podłokietnik

– regulowane siedzisko

– regulowane oparcie

– wyprofilowane siedzisko w odcinku lędźwiowego (wyprofilowany w kształcie litery „S”).

Starajmy się dbać o nasz kręgosłup, póki nie jest za późno. Jak już nasz kręgosłup będzie miał schorzenia różnego rodzaju, to już będzie za późno na kupno takiego fotela. Najlepiej zapobiegać niż potem leczyć i cierpieć. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *