​Jadalnia to bardzo ważne pomieszczenie w naszych domach oraz mieszkaniach. Bez względu na to, czy stanowi zupełnie odrębne wnętrze czy jest elementem otwartej przestrzeni, warto zaaranżować ją nie tylko wygodny, ale również ciekawy sposób. Klimat jadalni w znacznej mierze przekłada się bowiem na atmosferę spożywanych w niej posiłków i odbywających się tu spotkań rodzinnych. 

Należy podkreślić, że jadalni to nie stworzymy przy wykorzystaniu wyłącznie stołu i krzeseł. Na jej wyposażenie powinno złożyć się wiele innych istotnych elementów. Liczą się tu detale, a więc wszelkie drobne dodatki i akcesoria. Choć oczywiście centralne miejsce zajmuje stół. Oto przykłady jadalni w czterech, odmiennych stylach. 

W różnorodności siła
Współczesne trendy aranżacji wnętrz idą w kierunku łączenia mebli, i dodatków o zupełnie różnym stylu i charakterze. W jadalni doskonale sprawdzi się miks drewna, metalu i tkanin. Drewno oraz tkaniny ocieplają wnętrze, sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne. Natomiast metal to ukłon w stronę nowoczesności. Urządzając jadalnię możemy też postawić na kontrastowe kolory oraz wzory, które teoretycznie do siebie nie pasują. Nie ma przeciwwskazań, aby powiesić w jadalni pasiaste zasłony, a stół ozdobić bieżnikiem w kropeczki. Rustykalna figurka może bez żadnych przeszkód stanąć obok nowoczesnego lustra.

Klimat loftu
Pomieszczenia wielofunkcyjne znajdują swoich amatorów. Jadalnie wielofunkcyjne w klimacie open space’u królują w wielkomiejskich apartamentach i mieszkaniach. W tego typu pomieszczeniu warto wykorzystać metaliczne szarości, czysta biel oraz bardzo proste kształty
i formy. Meble w takiej jadalni spełniają więcej, niż jedną funkcję. Stół bardzo często zamienia się w miejsce do pracy, a w niskiej komodzie możemy umieścić zarówno zastawę stołową, jak i płyty czy książki. Kolor w takim pomieszczeniu należy dozować. wystarczą określone akcenty kolorystyczne. 

W stronę natury
Duży, drewniany, masywny stół wprowadza do jadalni powiew natury. Pomieszczenie staje się dzięki niemu bardziej przytulne. Stół dominuje w takiej jadalni. Wręcz zachęca do wspólnych posiłków i długiego biesiadowania. Duży rozmiar mebla okazuje się ogromnym atutem w sytuacji, gdy mamy dużą rodzinę albo często przyjmujemy gości. Taka aranżacja wymaga sporej ilości miejsca. Musimy zarezerwować przestrzeń zarówno dla mebli, jak i miejsce do swobodnego odsuwania krzeseł. 

Jadalnia niewielka, ale klimatyczna
Niekiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, by urządzić odrębną jadalnię albo wstawić do kącika jadalnianego dużej wielkości stół. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest dostawienie stołu do jednej ze ścian. Zainwestujmy w stół, który można będzie powiększyć
np. z wysuwanym lub podnoszonym blatem. Dodajmy do niego lekkie ażurowe krzesła. Ścianę, do której dostawiony został stół możemy odpowiednio zaaranżować. Powieśmy na niej klimatyczne zdjęcia, ciekawe grafiki, albo ceramikę. tak urządzona jadalnia sprawia wrażenie delikatnej, subtelnej, a jednocześnie jest funkcjonalna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *